20.12.2016 23:30

Costadoro, vybraná káva pro náš kávovar

Dlouho jsme vybírali kávu pro náš kávovar, volba padla na italskou pražírnu Costadoro, která patří mezi 10 nejlepších italských pražíren. 

Jen pro zajímavost v Italii je více než 400 pražíren. 

Pro alternativní způsob připravy kávy frenchpress, aeropress a coldbrew zůstáváme věrní huštěnovické pražírně Coffeespot a její skvělé kávě Brasil Cerrado doce Diamantina.

Historie značky Costadoro

V roce 1890 otevřel Oreste Beccuti v ulici Via Pietro Micca v Turíně obchod s kávou s názvem Costadoro, který se brzy stal ústředním místem pro všechny milovníky kvalitní kávy z celého Turína. Z rodinné kavárny se následně stala moderní společnost zabývající se pražením nejkvalitnější kávy, která je úspěšná nejen v Itálii, ale i v zahraničí. Je to výsledek práce plné nadšení a odhodlání se zvláštním zřetelem na vývoj a inovativní výzkum. 

Postupy, držící se zásad více než stoleté tradice, však zůstaly zachovány. 

 

Výrobní proces

Od samého počátku přijala společnost Costadoro filosofii, že v zájmu dokonalého výsledku je třeba mít důkladné znalosti produktu, stále hledat nejlepší suroviny na trhu a mít silné odhodlání k neustálému zlepšování. Specialisté společnosti Costadoro vybírají a nakupují nejkvalitnější surovou kávu na trhu přímo v zemích původu, s cílem nabídnout svým zákazníkům jen ta nejlepší kávová zrna. 

Pražení kávy je základním krokem k zajištění nejvyšší kvality produktů s výslednými požadavky na chuť a vůni. Pražení kávy Costadoro je pomalé (cca 20 minut), při nižších teplotách (210-220°C). Tento způsob pražení zajistí, aby kávová zrna byla rovnoměrně upražená zevnitř i na povrchu. Zrnka kávy se praží samostatně podle jednotlivých druhů, protože kávová zrna různého původu vyžadují rozdílnou teplotu a dobu pražení. 

Pro Costadoro je i samotné chlazení čerstvě upražené kávy uměním. Zrna se chladí pouze vzduchem (nikoliv kombinací voda-vzduch). Výsledkem jsou lehčí zrna bez přebytečného a nežádoucího obsahu vody. 

Po upražení a ochlazení káva prochází procesem oddělování nežádoucích kávových zrn. Systém pracující na základech jemné rovnováhy mezi elektronickými, vizuálními a mechanickými principy slouží k identifikaci a okamžitému vyřazení nevhodných zrn kávy na základě jejich barvy. Costadoro byla první společností v Itálii, která tento nový systém Sortex Z+1 BL skenující kávová zrna v závislosti na tvaru a velikosti, zařadila do svého výrobního procesu. 

—————

Zpět


Kontakt

Karel Souček

777 934 658